podcast
1994. májusában, harminc évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a Cirko-Gejzir mozi. Európa egyik legkisebb független artmozija minden budapesti…
továbbmagazin
Negyedévszázados fennállását ünnepli idén Európa legkisebb mozija, a Cirko-Gejzír, amely kultikus hellyé vált a fővárosi filmrajongók körében. A…
továbbdosszié
Idén is beszélgettünk rendezőkkel, színészekkel, operatőrökkel, producerekkel, mozi vezetőkkel, most pedig összeszedtük 2014-ben készült…
továbbmagazin
Húsz évvel ezelőtt, egy Lőrinc pap téri pincehelységben hozták létre a mozit, azóta elköltözött, és egyik budapesti filmrajongó sem gondol a…
továbbhír
Balassa László Pozitív sokk című alkotásának ítélték oda az Ember Judit díjat a 3. Los Angeles-i Magyar Dokumentumfilm Fesztiválon.
továbbmagazin
A Mediawave-en megkezdett forgalmazási vita a Rátkai klubban folytatódott. A forgalmazók és a moziüzemeltetők összecsaptak: abban mindkét fél…
továbbmagazin
15 éve él és virul a Cirko-Gejzír mozi. Ezt ünnepelheti a közönség egész júniusban, a sok kísérőprogram mellett újranézhetjük a mozi történetében…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié